שייט על הסיין

טיול שייט אביבי, על נהר הסיין מפריז לנורמנדי

19/05/18(ערב שבועות) – 26/05/18 –  7 לילות, 8 ימים

בהדרכת רחל לוי-נווה

טיול שייט אביבי, בחג השבועות, על נהר הסיין מפריז לנורמנדי: 
נצא לטיול שייט מאורגן, על נהר הסיין, בעונת האביב. נעלה בפריס על ספינת הפאר *A-rosa Viva 4* של חברת השייט A-rosa, השטה על נהר הסיין ומשמשת כמלון שט. חדרים נוחים – כולם חיצוניים, עם חלונות אל הנוף- דרך נוחה ומפנקת לטייל ולהכיר את האזור בו נבקר. נרד מדי יום לסיורים מעניינים בעקבות אומנים שפקדו את האזור ואהבו לציירו ובעקבות אירועים היסטוריים, כמו מבצע הנחיתה הדרמטי, של כוחות הברית בנורמנדי.
נבקר, בין השאר בג'יברני, הכפר הציורי בו חי ויצר מונה, בעיירת הנמל המקסימה הונפלר שהונצחה על ידי אמנים רבים וברואן, בירתו ההיסטורית של חבל נורמנדי. נפליג לאורך הנופים היפים של נורמנדי ונבקר בכמה מהכפרים היפים והטירות המרשימות  באזור לפני החזרה לפריז, שנקדיש לה יומיים.

יום 1, 19 מאי, שבת: פריז (Paris), צרפת
ננחת בפריז בשעות הצהריים. לאחר התארגנות, ניסע  לרובע סט דניס בו עוגנת הספינה. נעצור  להפסקת צהריים עצמאית במרכז קניות Qwartz. לאחר מכן נעלה לספינה Arosa Viva 4*, בה נשוט בשבוע הקרוב. קבלת חדרים, התארגנות ומנוחה קלה. בערב תתקיים ארוחה חגיגית בספינה. לינה בספינה.  עם ערב תפליג הספינה לרואן.

יום 2, 20 מאי, יום ראשון: רואן (Rouen):
בשעות הצהריים תעגון הספינה ברואן. לאחר ארוחת צהריים בספינה נצא לסיור מודרך בעיר העתיקה. נבקר ברובע היפהפה שנבנה ברוח ימי הביניים ובקתדרלה המפורסמת. נגיע אל מגדל השעון הגדול מתקופת הרנסנס ואל צלב הברונזה המסמן את המקום בו הועלתה ז'אן ד'ארק (JOAN OF ARC), גיבורה לאומית צרפתייה, על המוקד. בשעות אחר הצהריים נחזור אל הספינה. ארוחת ערב ולינה בספינה.

יום 3, 21 מאי יום שני: רואן, הצוקים של אטרט (Etretat), הונפלאור (Honfleur):
לאחר ארוחת הבקר, ניסע לטיול בעיירת הנופש Etretat השוכנת לחוף הים. נגיע אל הצוקים הלבנים המקיפים את העיירה ושימשו מקור השראה לציירים וסופרים כמו קלוד מונה וויקטור הוגו. לאחר טיול רגלי על הצוקים ובעיירה נהנה מארוחת צהריים במסעדה מקומית. נמשיך בדרכנו דרומה. נחצה את נהר הסיין על הגשר המרהיב  Pont  De Normandie ונגיע לעיירת הדייגים העתיקה הונפלור היושבת על שפך נהר הסיין, אותה ציירו דורות של אומנים. נראה את כנסיית סנט קתרין (St. Catherine) הייחודית  ואת הנמל העתיק (Vieux Bassin).  אחר הצהריים נפגוש את הספינה בעיירה קודבק אן קאו . ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 4, 22 מאי, יום שלישי:  קודבק אן קאו (Caudebec-en-Caux), ארומאנג' וחופי הנחיתה:
יום זה יוקדש לסיפור ההיסטורי הדרמטי אודות הפלישה הצבאית הגדולה בהיסטוריה: פלישת כוחות הברית לחופי נורמנדי, אשר סימנה את סופה של מלחמת העולם השנייה. לאחר ארוחת הבוקר נצא  לטיול בחופי הנחיתה נבקר בעיירה ארומאנג' (Arromanche ) שם נצפה בסרט פנורמי, 360 מעלות על הנחיתה. נבקר במוזיאון המלחמה ונשמע את סיפור הפלישה המלא. ממרומי המצוק נצפה על שרידי הנמל הצף הגדול ביותר שנבנה בימי הפלישה. (ביום זה – ארוחת צהריים ארוזה). נמשיך לחוף אומהה (Omaha Beach) ההיסטורי אשר שמו ניתן כשם קוד לאחד מחמשת החופים , בהם נחתו כוחות בעלות הברית. נחזור לספינה לארוחת ערב ולינה. עם ערב תפליג הספינה  ללה אנדליס.

יום 5, 23 מאי, יום רביעי: לה אנדליס ((Les Andelys, אובר סור אואז (Auvers sur Oise):
נעגון בעיירה לה אנדליס ((Les Andelys . לאחר ארוחת הבוקר ניסע בעקבות הצייר הפלמי וינסנט ואן גוך, אשר חי בחודשים האחרונים לחייו בעיירה אובר סור אואז (Auvers sur Oise) ובמהלכם יצר את יצירותיו האחרונות והמרשימות ביותר. נראה את בית הקפה אשר מעליו גר ואן גוך, את הכנסייה של העיירה אשר "כיכבה" בציוריו ונבקר בבית הקברות בו נטמנו זה לצד זה ואן
גוך ואחיו תיאו
שתמך בו עד יומו האחרון. נבקר בטירת אוברס (Auvres Castle ) ונראה תערוכת מולטימדיה של הציירים האימפרסיוניסטים.  נחזור לספינה לארוחת צהריים ואחריה, נצא לטיול רגלי קצר במעלה גבעה לטירת גיילארד שנבנתה ע'י ריצארד לב הארי במאה ה – 12 וצופה על  עמק הסיין. ארוחת ערב ולינה בספינה. בשעות  הערב  תפליג הספינה לעבר וורנון.

יום 6, 24 מאי, יום חמישי: וורנון (Vernon), ג'יברני (Giverny):
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה ג'יברני, נבקר בבית בו חי הצייר המפורסם קלוד מונה ובגנים המפורסמים ששימשו השראה לכמה מיצירותיו הידועות ביותר. נשוב לספינה לארוחת צהריים, לאחריה נצא לטיול רגלי בוורנון.  נשוטט ברחובות העיר העתיקה, שנהרסה חלקית במלחה"ע  ה-2 ונבנתה מחדש ברוח ימי הביניים. נחווה את צרפת הכפרית והרומנטית. נטייל לאורך גדת הנהר ונראה את תחנת הקמח הישנה, שרידי טירה ואת הכנסייה הגותית שמפארת כל כיכר מרכזית בכל עיר וכפר בצרפת. ארוחת ערב ולינה בספינה. הלילה תפליג הספינה  לפריס.

יום 7, 25 מאי, יום שישי: סיור בעיר האורות פריז ( ללא חזרה לארוחת צהריים בספינה) :
נקדיש את היום לביקור בעיר היפה פריז. נזכה לראות את מיטב המונומנטים והאתרים ההיסטוריים.  נחצה את נהר הסיין לגדה השמאלית של העיר, נבקר בגני לוקסמבורג ונצפה על ארמון מרי דה מדיצ'י  שבגנים היפים. נמשיך ונראה את הפנתיאון. נחצה
את הנהר אל האי דה לה סיטה (Ile De La Cite). נראה את קתדראלת נוטרדאם. נמשיך לכיוון מרכז פומפידו המשמש כמוזיאון לאומנות מודרנית, נתרשם מהמזרקות הצבעוניות בכיכר ומופעי  רחוב. ארוחת צהריים עצמאית באזור. נמשיך לכיוון מוזיאון הלובר וגני טוליירי. נראה את כיכר הקונקורד העצומה בה הוצאה להורג מרי אנטואנט, את בניין האופרה המפורסם. נמשיך לאורך שדרות השאנז אליזה ושער הניצחון. אחה'צ נחזור לספינה למנוחה והתרעננות. הערב, ניפרד  מצוות הספינה ומהקפטן בארוחת ערב חגיגית.

יום 8, 26 מאי, יום שבת:  פריז (Paris)
לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מהספינה. נטייל ברובע האומנים מונמארט (Montmartre), שהיה בעבר כפר קטן בפרברי פריז,
שם ייצרו הנזירים יין ואליו הגיעו הציירים ואנשי הבוהמה לשתות  ולבלות. נבקר בבזיליקת "הלב הקדוש"  (Sacré-Cœur) . נאכל ארוחת צהריים מאורגנת במסעדה מקומית ונעשה את דרכינו אל שדה התעופה  לטיסתנו הביתה.

המחיר לאדם בחדר זוגי, בסיפון אמצעי  2875 € ,
תוספת ליחיד בחדר 710  €

המחיר כולל:
*טיסות בינלאומיות בחברה סדירה
*כל המיסים וההיטלים  נכון ליום 1.9.17
*7 לילות שייט בתא עם מרפסת צרפתית (חלון גדול שנפתח לכל אורכו(
*אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השיט. (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד ), ביום מס' 3 ארוחת צהריים במסעדה,
יום מס' 4 – ארוחת צהריים ארוזה ע"י הספינה, ביום מס' 7 – ארוחת צהריים עצמאית בפריס, ביום מס' 8  ארוחת צהריים
אקסטרא במסעדה בעיר.
* יין ובירות (מהמוצע בספינה) ללא הגבלה בארוחות הצהריים והערב שבספינה.
*תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול
* אוזניות שמע  בסיורים  שיבוצעו בימי השייט.
*תשר לנותני השירות בספינה
*תשר למדריך הישראלי
*צוות הטיול: מדריכה ישראלית מומחית לאזור – רחל לוי-נווה
מנכ"ל 'מרכז קדם לטיולים' – יהודה קדם
               

המחיר לא כולל
*ביטוחים למיניהם. ביטוח רפואי וביטוח מטען
*כל מה שאינו נזכר במפורש תחת הסעיף "המחיר כולל".
*כל שינוי שהוא  מחוץ למסגרת הקבוצתית.
*הוצאות בעלות אופי אישי.

הטיסות : חברת אייר פרנס:
19/05/18 ת"א – פריז : טיסה 1321, המראה 08:05  נחיתה 12:05
26/05/18 פריז – ת"א:  טיסה 1120  המראה 17:50  נחיתה 23:15

דגשים:
*טיולי השייט מתאימים למטיילים המסוגלים להליכה רגלית באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה  לטיול רגלי. בערים עצמן יתכנו מדרכות עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
*במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה  המים בנהר, תנאי מזג האוויר או החלטת חברת השיט.
*
התוכנית ניתנת לשינוי בשיקול דעתו של המדריך הישראלי ובהחלטתו .

הרשמה:
יש לשלוח את טופס הרשמה  המצורף + צילום דרכון, אל "מרכז קדם לטיולים". בפקס 03-6516064,
מייל: kedemgy@gmail.com,  או בדואר : "מרכז קדם לטיולים" צ'לנוב 3 חולון, 5825654.
מומלץ להקדים בהרשמה.
הבטחת מקום בטיול ומחיר – מותנית במשלוח טופס הרשמה מלא וחתום, הסדר התשלום ותשלום מקדמה בסך 200 €

תנאי תשלום:
התשלום עבור הטיול לפקודת יבשות תיור בע"מ:
התשלומים יחושבו בשקלים לפי שער החליפין ביום התשלום. אפשרויות התשלום: *כרטיס אשראי , *העברה בנקאית, *מזומן. (לפי שער העברות והמחאות גבוה של היורו). אפשרות ל 3 תשלומים.
תשלום במזומן – ישירות
במשרדי יבשות. גמר חשבון – 60 יום לפני תאריך היציאה

נוהל דמי ביטול:
עד 60 יום לפני היציאה – עלות מקדמה בלבד
30-60 יום –                 50% מעלות העסקה
15-30 יום –                 70% מעלות העסקה
15 ימים ופחות –          100% מעלות העסקה.

כללי
1.תכנית הטיול, הביצוע והאחריות המלאה על הטיול : חב' יבשות תיור בע"מ
2. לחברה זכות לשינויים, בשל הוראת שלטונות, מזג- אויר, תנאי שטח, שיקולי המדריך לטובת הטיול וכיו"ב. כל  שינוי הקשור במועדי הטיסות ו/או מחדל אחר הקשור לחברת התעופה, הנו באחריותה בלבד ואינו מהווה בשום  אופן עילה לתביעה כנגד חברת יבשות תיור בע"מ ומתן פיצויים. שים לב: במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה  המים בנהר, תנאי מזג האוויר או להחלטת חברת השיט..
3 .על הדרכון להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. נא לוודא שהדרכון  בתוקף עד נובמבר 2018 . ובו 2 דפים ריקים לחתימות  אין צורך בויזה
4.מסמכים: לצורך רישום יש לשלוח למשרדי "מרכז קדם לטיולים" צילום  הדרכון, מצורף לטופס  ההרשמה.
5. ביטוח -חובה על כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להטס אווירי וסעיף "ביטול טיול", בהתאם לתנאי הביטול בתכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים  המכוסים ע"י פוליסת הביטוח.
6. בריאות – חלה חובה על כל נוסע, לדווח למארגני הטיול ומוביליו על בעיות רפואיות (במידה ויש כאלה) ו/ או מוגבלויות מכל סוג שהוא..
לתשומת לב: למטיילים עם מגבלות הליכה: יש לקחת בחשבון  שבערים יש מדרכות עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
7. לפני הטיול ייערך מפגש בו ימסרו הנחיות, ע"י מדריך הטיול וע"י יהודה קדם מנכ"ל מרכז קדם

 

 

רוצה להרשם לטיול "טיול שייט אביבי, על נהר הסיין מפריז לנורמנדי": 
גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן